Sürat Kargo Entegrasyon Eklentisi - API

CS Cart, Multivendor, 4.0.x, 4.1.x, 4.2.x, 4.3.x, 4.4.x, 4.5.x, 4.6.x, 4.7.x, 4.8.x, 4.9.x
350.00 TL
Ör: cscartentegrasyon.com
CCE200

Bu ürün dijital olarak indirilebilir bir üründür.

CS Cart Sürat Kargo Entegrasyon Eklentisi

Lojistik sektörünün günden güne geliştiği ülkemizde, müşteri beklentileri de aynı hızla artmaya devam etmekte. Müşteri artık ürünün aynı gün kargoya verilmesini istiyor, tüm kargo süreçlerinden haberdar olmak istiyor, hataya gecikmeye tahammülü yok. Bu kadar yüksek beklenti ise ancak uçtan uca entegrasyonlar ile mümkün olabilmekte.


CSCartEntegrasyon.com olarak günden güne artan ihtiyaçlardan yola çıkarak siz değerli eticaret firmalarının iş yükünüzü azaltmak, iş hızınızı ve müşteri memnuniyetinizi arttırmak amacıyla sitenize kolayca entegre olan, web siteniz ve Sürat Kargo ile arasında gerçekleşen, stabil bir şekilde çalışan kargo entegrasyon sistemi geliştirdik.


Geliştirdiğimiz bu eklenti ile web siteniz ve Sürat Kargo arasında gerçekleşen entegrasyon şu şekilde çalışmaktadır.

1 - E-ticaret sitenizde müşteriniz siparişini verir.

2 - Ürünler hazırlanır,

3 - E-ticaret sitesinde hazırlanan siparişler isteğe ihtiyaca bağlı olarak önce "Fatura Kesildi" durumuna ve sonra "Kargo Şubeye Gönder" durumuna veya direk olarak "Kargo Şubeye Gönder" durumuna getirilir.

4 – Siparişler "Kargo Şubeye Gönder" durumuna çevrilerek tek bir tıklama lojistik şirketine otomatik aktarılır.

5 - Aktarılan siparişler ile ilgili problem var ise, lojistik şirketinden o anda otomatik yanıt döner (Adres eksik, telefon numarası hatalı vb.) Yok ise, lojistik şirketinden gönderinize ait kayıt onayı alınır ve sitenize kaydedilir.

6 - Kargo etiketleri yazıcıdan çıkartılır ve kutulara bastırılır.

7 - Müşteriye ürünün kargoya verildiğine dair bir e-posta ve/veya SMS gönderilir. (Müşteri SMS Bildirimi Entegrasyon Eklentisi ile kargo firmasından bağımsız olarak müşterinin siparişine ve kargo firmasının siparişi teslim edeceği şube bilgilerine kadar müşterilerinize ayrıntılı SMS gönderebilirsiniz. Bu eklenti çeşitli SMS firmalarına entegre edilebilir.)

8 - Kargo şirketi, sisteminlerine aktarılan ürünlerin adetine kadar tüm bilgileri görür ve aracını kutuları alacak personel sayısını ona göre ayarlayarak teslim almaya gelir (Kargo alınması için özel olarak lojistik şirketinin aranmasına gerek kalmayacaktır)

9 - Lojistik şirketi çalışanı, kutuları teslim aldıktan sonra, barkodları okutarak otomatik gönderilen adetler ile teslim alınanlar arasında fark olup olmadığını tespit eder ve ürünleri şubesine götürür.

10- Sürat Kargo Entegrasyon Eklentisi sizin belirleyebileceğiniz zaman aralıklarıyla otomatik olarak kargoların durumunu kontrol edip sitenize kaydeder. Eğer kargolarınız yola çıkmak üzere teslimata hazırlanmaya başlanmışsa siteniz otomatik olarak bu siparişlerin kargo durumlarını değiştirir ve müşterilere otomatik olarak bildirir. (SMS ve/veya e-Mail ile)

11- Müşteriniz siparişinin kargo durumunu öğrenmek için sitenize üye girişi yapmak zorunda kalmaz. Direk olarak SMS veya e-mail ile takip edebilir. (Bu sayede kargo durumunu arayıp öğrenmek için size telefonla ulaşan müşterilerin oluşturduğu zaman kaybını önlemiş olursunuz. Bu eklentinin size kazandırdığı zamanı işinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz.)

12- Ayrıca, müşteriniz kargonun sevkiyat durumunu öğrenmek için, e-ticaret sitesi üye paneline giriş yapabilir, siparişlerim bölümündensiparişinin kargo durumunu görebilir, ayrıca lojistik şirketinin sitesine girip, largo takip numarasını yazmasına gerek kalmadan tek tıklama ile kargo durumunu görebilir

13 - Üye menüsüne girmek istemeyen ve e-ticaret sitesini arayamayan veya aramak istemeyen müşterilere kargo durumu ile ilgili veya SMS eklentisi ile kısa mesaj yoluyla bilgi verilerek, müşteri küstürülmemiş olur ve e-ticaret sitesinin yaptığı işe ne kadar hakim olduğu ortaya çıkar.

14 - Sipariş teslim edildiğinde, otomatik olarak bu bilgi lojistik şirketinden alınır ve müşteriye teslim edildiğine dair bir e-posta ve/veya SMS gönderilir. Müşteri ürün gerçekten teslim edildiğinde, e-ticaret sitesinden de "İyi Günlerde Kullanın" konulu bir e-posta ve SMS aldığında çok mutlu olur, doğru bir e-ticaret sitesi ile çalıştığı bilinç altına yerleşir. Sipariş süreci "Teslim Edildi" olarak otomatik güncellenir.

15- Siparişlerinizin kargo durumlarının hangi aşamada olduğunu takip ederek "İade Edilecek" ve "Tekrar Gidilecek" gibi kargo durumları otomatik olarak takip edilerek, bu kargo durumlarına göre siparişlerin durumları otomatik olarak çevrilebilir ve müşterilere durumla ilgili SMS veya mail gönderilebilir. Bu sayede kargolarınıza ait iade ve teslim edilmeyen kargo sayılarını önemli ölçüde düşürerek önemli ölçüde para kaybından kurtulmuş olursunuz.

Bu entegrasyon ile ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı anlayacaksınız. Çünkü bu sayede;

 • İade ve teslim alınmayan kargolardan doğan giderler çok çok azalır,
 • Personel maliyetleriniz azalır,
 • Hatalı işlemlerin önüne geçilir,
 • İşlemlerinizin hızı artar,
 • Müşteri memnuniyeti artar,
 • Lojistik şirketinin de iş yükü azaltıldığı için daha rekabetçi fiyatlar alınabilir.


* Bu eklenti Müşteri SMS Bildirimi Eklentisi ile entegre edilebilir. Bu entegrasyon ile dilerseniz müşterilerinize kargo bilgilerini (Kargo takip numarası, kargo varış şubesi, varış şubesi telefon vs.) SMS ile otomatik olarak gönderebilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

 • Tüm eklentiler satın alınan domain adresi için lisanlanır, sunucunuzda ioncube kurulu olması gerekir.
 • Bir eklenti sadece tek bir domain adresinde çalışır.

Kullanılabilir Ürünler

CS Cart:
Multivendor:

Desteklenen Versiyonlar

4.0.x:
4.1.x:
4.2.x:
4.3.x:
4.4.x:
4.5.x:
4.6.x:
4.7.x:
4.8.x:
4.9.x:
 • Satın alınan eklenti/modül tek bir domaine lisanslanır.
 • Lisanslama işleminde herhangi uzak kontrol sistemi kullanılmaz.
 • Bir kere satın alırsınız ve ömür boyu kullanırsınız.
 • Eklentiler ionCube ile kodlanmıştır.